TPSMC26A-VR
TPSMC26A-VR
Part Number :
TPSMC26A-VR
Description :
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Datasheet :
TPSMC26A-VR.pdf
Delivery Services :
TPSMC26A-VR
Comments
    TPSMC26A-VR Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    26V
    Voltage-Breakdown(Min):
    28.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    42.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35.7A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)