TNPW040213K0BYEP
TNPW040213K0BYEP
Part Number :
TNPW040213K0BYEP
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
RES 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet :
TNPW040213K0BYEP.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
TNPW040213K0BYEP
Comments
    TNPW040213K0BYEP Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TNPW e3
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    13 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±10ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)