TLR3APSDTE3L00F50
TLR3APSDTE3L00F50
Part Number :
TLR3APSDTE3L00F50
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
RES 3M OHM 1% 5W 2512
Datasheet :
TLR3APSDTE3L00F50.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
TLR3APSDTE3L00F50
Comments
    TLR3APSDTE3L00F50 Specifications
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TLR
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    3 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    5W
    Composition:
    Metal Element
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 170°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.85mm)