TCR2EN11,LF(SE
TCR2EN11,LF(SE
Part Number :
TCR2EN11,LF(SE
Manufacturer :
Toshiba Semiconductor and Storage
Description :
LDO REG VOUT=1.1V IOUT=200MA
Datasheet :
TCR2EN11,LF(SE.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services :
TCR2EN11,LF(SE
Comments
    TCR2EN11,LF(SE Specifications
    Package/Case:
    4-XFDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    5.5V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.1V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.65V @ 150mA
    Current-Output:
    200mA
    Current-Quiescent(Iq):
    60 µA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Current
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C