TAR5S45UTE85LF
TAR5S45UTE85LF
Part Number :
TAR5S45UTE85LF
Manufacturer :
Toshiba Semiconductor and Storage
Description :
IC REG LINEAR 4.5V 200MA UFV
Datasheet :
TAR5S45UTE85LF.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services :
TAR5S45UTE85LF
Comments
    TAR5S45UTE85LF Specifications
    Package/Case:
    6-SMD (5 Leads), Flat Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    15V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    4.5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.2V @ 50mA
    Current-Output:
    200mA
    Current-Quiescent(Iq):
    850 µA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    70dB (1kHz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C