SVC53C3C38D2-27.000M
SVC53C3C38D2-27.000M
Part Number :
SVC53C3C38D2-27.000M
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Description :
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Datasheet :
SVC53C3C38D2-27.000M.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
SVC53C3C38D2-27.000M
Comments
    SVC53C3C38D2-27.000M Specifications
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Bulk
    Series:
    SVC53C
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    27 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    3.3V
    FrequencyStability:
    ±25ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    ±50ppm
    OperatingTemperature:
    -30°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    25mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)