SV13CC101JAR
SV13CC101JAR
Part Number :
SV13CC101JAR
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 100PF 630V X7R RADIAL
Datasheet :
SV13CC101JAR.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
SV13CC101JAR
Comments
    SV13CC101JAR Specifications
    Package/Case:
    Radial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    SV
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    630V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm)
    Height-Seated(Max):
    0.360 (9.14mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.200 (5.08mm)