SR733ATTER806F
SR733ATTER806F
Part Number :
SR733ATTER806F
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
CURRENT SENSE RESISTOR
Datasheet :
SR733ATTER806F.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
SR733ATTER806F
Comments
    SR733ATTER806F Specifications
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SR73
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    806 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    1W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
    Height-Seated(Max):
    0.028 (0.70mm)