SPD73R-563M
SPD73R-563M
Part Number :
SPD73R-563M
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
FIXED IND 56UH 1.1A 470 MOHM SMD
Datasheet :
SPD73R-563M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
SPD73R-563M
Comments
    SPD73R-563M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SPD73R
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    56 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.1A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    470mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz