SMFE220CAH
SMFE220CAH
Part Number :
SMFE220CAH
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
TVS DIODE 220VWM BI
Datasheet :
SMFE220CAH.pdf
Delivery Services :
SMFE220CAH
Comments
    SMFE220CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMFExxH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    220V
    Voltage-Breakdown(Min):
    246V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    356V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    500mA
    Power-PeakPulse:
    200W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)