SMFE200CAH
SMFE200CAH
Part Number :
SMFE200CAH
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
TVS DIODE 200VWM BI
Datasheet :
SMFE200CAH.pdf
Delivery Services :
SMFE200CAH
Comments
    SMFE200CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMFExxH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    200V
    Voltage-Breakdown(Min):
    224V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    324V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    600mA
    Power-PeakPulse:
    200W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)