SMFE180AH
SMFE180AH
Part Number :
SMFE180AH
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
TVS DIODE 180VWM UNI
Datasheet :
SMFE180AH.pdf
Delivery Services :
SMFE180AH
Comments
    SMFE180AH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMFExxH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    180V
    Voltage-Breakdown(Min):
    201V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    292V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    700mA
    Power-PeakPulse:
    200W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)