SMF20AT1G
SMF20AT1G
Part Number :
SMF20AT1G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123FL
Datasheet :
SMF20AT1G.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMF20AT1G
Comments
    SMF20AT1G Specifications
    Package/Case:
    SOD-123F
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    20V
    Voltage-Breakdown(Min):
    22.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    32.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.2A
    Power-PeakPulse:
    200W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)