SMDJ170C
SMDJ170C
Part Number :
SMDJ170C
Description :
TVS DIODE 170VWM 304VC
Datasheet :
SMDJ170C.pdf
Delivery Services :
SMDJ170C
Comments
    SMDJ170C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    170V
    Voltage-Breakdown(Min):
    189V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    304V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    9.87A
    Power-PeakPulse:
    3000W (3kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C