SMDJ160C
SMDJ160C
Part Number :
SMDJ160C
Description :
TVS DIODE 160VWM 287VC
Datasheet :
SMDJ160C.pdf
Delivery Services :
SMDJ160C
Comments
    SMDJ160C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    160V
    Voltage-Breakdown(Min):
    178V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    287V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    10.45A
    Power-PeakPulse:
    3000W (3kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C