SMDA12C/TR7TR
SMDA12C/TR7TR
Part Number :
SMDA12C/TR7TR
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Description :
TVS DIODE 12VWM 19VC 8-SO
Datasheet :
SMDA12C/TR7TR.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMDA12C/TR7TR
Comments
    SMDA12C/TR7TR Specifications
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TVSarray™
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    4
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    19V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5A (8/20µs)
    Power-PeakPulse:
    300W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    95pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)