SMCJ440A/TR13
SMCJ440A/TR13
Part Number :
SMCJ440A/TR13
Manufacturer :
YAGEO
Description :
SMCJ, DO-204AB, 440V, 713V, REEL
Datasheet :
SMCJ440A/TR13.pdf
Delivery Services :
SMCJ440A/TR13
Comments
    SMCJ440A/TR13 Specifications
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    440V
    Voltage-Breakdown(Min):
    492V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    713V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.1A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)