SMCJ350CA/TR13
SMCJ350CA/TR13
Part Number :
SMCJ350CA/TR13
Description :
SMCJ, DO-214AB, 350V, 567V, REEL
Datasheet :
SMCJ350CA/TR13.pdf
Delivery Services :
SMCJ350CA/TR13
Comments
    SMCJ350CA/TR13 Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    350V
    Voltage-Breakdown(Min):
    391V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    567V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.6A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)