SMCJ250CA/TR13
SMCJ250CA/TR13
Part Number :
SMCJ250CA/TR13
Description :
SMCJ, DO-214AB, 250V, 405V, REEL
Datasheet :
SMCJ250CA/TR13.pdf
Delivery Services :
SMCJ250CA/TR13
Comments
    SMCJ250CA/TR13 Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    250V
    Voltage-Breakdown(Min):
    279V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    405V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    3.7A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)