SMBJE90AH
SMBJE90AH
Part Number :
SMBJE90AH
Description :
TVS DIODE 90VWM 146VC UNI
Datasheet :
SMBJE90AH.pdf
Delivery Services :
SMBJE90AH
Comments
    SMBJE90AH Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    90V
    Voltage-Breakdown(Min):
    100V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    146V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    4.1A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)