SMBJE85CAH
SMBJE85CAH
Part Number :
SMBJE85CAH
Description :
TVS DIODE 85VWM 137VC BI
Datasheet :
SMBJE85CAH.pdf
Delivery Services :
SMBJE85CAH
Comments
    SMBJE85CAH Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    85V
    Voltage-Breakdown(Min):
    94.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    137V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    4.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)