SMBJE70AH
SMBJE70AH
Part Number :
SMBJE70AH
Description :
TVS DIODE 70VWM 113VC UNI
Datasheet :
SMBJE70AH.pdf
Delivery Services :
SMBJE70AH
Comments
    SMBJE70AH Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    70V
    Voltage-Breakdown(Min):
    77.8V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    113V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)