SMBJE220A
SMBJE220A
Part Number :
SMBJE220A
Description :
TVS DIODE 220VWM 356VC SMB
Datasheet :
SMBJE220A.pdf
Delivery Services :
SMBJE220A
Comments
    SMBJE220A Specifications
    Series:
    SMBJE
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    220V
    Voltage-Breakdown(Min):
    246V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    356V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)