SMBJE210CA
SMBJE210CA
Part Number :
SMBJE210CA
Description :
TVS DIODE 210VWM 337VC SMB
Datasheet :
SMBJE210CA.pdf
Delivery Services :
SMBJE210CA
Comments
    SMBJE210CA Specifications
    Series:
    SMBJE
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    210V
    Voltage-Breakdown(Min):
    233V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    337V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)