SMBJE200A
SMBJE200A
Part Number :
SMBJE200A
Description :
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Datasheet :
SMBJE200A.pdf
Delivery Services :
SMBJE200A
Comments
    SMBJE200A Specifications
    Series:
    SMBJE
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    200V
    Voltage-Breakdown(Min):
    224V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    324V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)