SMBJE180CA
SMBJE180CA
Part Number :
SMBJE180CA
Description :
TVS DIODE 180VWM 292VC SMB
Datasheet :
SMBJE180CA.pdf
Delivery Services :
SMBJE180CA
Comments
    SMBJE180CA Specifications
    Series:
    SMBJE
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    180V
    Voltage-Breakdown(Min):
    201V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    292V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.1A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)