SMBJ64CA-TP
SMBJ64CA-TP
Part Number :
SMBJ64CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ64CA-TP.pdf
Delivery Services :
SMBJ64CA-TP
Comments
    SMBJ64CA-TP Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    64V
    Voltage-Breakdown(Min):
    71.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    103V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)