SMBJ64A-13
SMBJ64A-13
Part Number :
SMBJ64A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Datasheet :
SMBJ64A-13.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMBJ64A-13
Comments
    SMBJ64A-13 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    64V
    Voltage-Breakdown(Min):
    71.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    103V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)