SMBJ58A-13
SMBJ58A-13
Part Number :
SMBJ58A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Datasheet :
SMBJ58A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ58A-13
Comments
    SMBJ58A-13 Specifications
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    58V
    Voltage-Breakdown(Min):
    64.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    93.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)