SMBJ48A-13
SMBJ48A-13
Part Number :
SMBJ48A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Datasheet :
SMBJ48A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ48A-13
Comments
    SMBJ48A-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    48V
    Voltage-Breakdown(Min):
    53.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    77.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    7.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)