SMBJ45AHR5G
SMBJ45AHR5G
Part Number :
SMBJ45AHR5G
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ45AHR5G.pdf
Delivery Services :
SMBJ45AHR5G
Comments
    SMBJ45AHR5G Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    45V
    Voltage-Breakdown(Min):
    50V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    72.7V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    8.6A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)