SMBJ45A-13
SMBJ45A-13
Part Number :
SMBJ45A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Datasheet :
SMBJ45A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ45A-13
Comments
    SMBJ45A-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    45V
    Voltage-Breakdown(Min):
    50V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    72.7V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    8.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)