SMBJ36CA-13
SMBJ36CA-13
Part Number :
SMBJ36CA-13
Description :
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Datasheet :
SMBJ36CA-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ36CA-13
Comments
    SMBJ36CA-13 Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    36V
    Voltage-Breakdown(Min):
    40V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    58.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    10.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)