SMBJ33A/54
SMBJ33A/54
Part Number :
SMBJ33A/54
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ33A/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ33A/54
Comments
    SMBJ33A/54 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    11.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)