SMBJ26CA-TP
SMBJ26CA-TP
Part Number :
SMBJ26CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ26CA-TP.pdf
Delivery Services :
SMBJ26CA-TP
Comments
    SMBJ26CA-TP Specifications
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    26V
    Voltage-Breakdown(Min):
    28.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    42.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    14.2A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)