SMBJ26A-13
SMBJ26A-13
Part Number :
SMBJ26A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Datasheet :
SMBJ26A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ26A-13
Comments
    SMBJ26A-13 Specifications
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    26V
    Voltage-Breakdown(Min):
    28.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    42.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    14.2A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)