SMBJ24CA/54
SMBJ24CA/54
Part Number :
SMBJ24CA/54
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ24CA/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ24CA/54
Comments
    SMBJ24CA/54 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    TransZorb®
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    24V
    Voltage-Breakdown(Min):
    26.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    38.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    15.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)