SMBJ22CA-TP
SMBJ22CA-TP
Part Number :
SMBJ22CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ22CA-TP.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMBJ22CA-TP
Comments
    SMBJ22CA-TP Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    22V
    Voltage-Breakdown(Min):
    24.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    35.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    16.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)