SMBJ22A-13
SMBJ22A-13
Part Number :
SMBJ22A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Datasheet :
SMBJ22A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ22A-13
Comments
    SMBJ22A-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    22V
    Voltage-Breakdown(Min):
    24.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    35.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    16.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)