SMBJ20A/54
SMBJ20A/54
Part Number :
SMBJ20A/54
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ20A/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ20A/54
Comments
    SMBJ20A/54 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    TransZorb®
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    20V
    Voltage-Breakdown(Min):
    22.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    32.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    18.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)