SMBJ17CA-TP
SMBJ17CA-TP
Part Number :
SMBJ17CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ17CA-TP.pdf
Delivery Services :
SMBJ17CA-TP
Comments
    SMBJ17CA-TP Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    17V
    Voltage-Breakdown(Min):
    18.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    27.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    21.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)