SMBJ15A/54
SMBJ15A/54
Part Number :
SMBJ15A/54
Description :
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ15A/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ15A/54
Comments
    SMBJ15A/54 Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    15V
    Voltage-Breakdown(Min):
    16.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    24.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    24.6A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)