SMBJ150A-13
SMBJ150A-13
Part Number :
SMBJ150A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Datasheet :
SMBJ150A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ150A-13
Comments
    SMBJ150A-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    150V
    Voltage-Breakdown(Min):
    167V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    243V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)