SMBJ13A/54
SMBJ13A/54
Part Number :
SMBJ13A/54
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ13A/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ13A/54
Comments
    SMBJ13A/54 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    TransZorb®
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    27.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)