SMBJ13A-13
SMBJ13A-13
Part Number :
SMBJ13A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Datasheet :
SMBJ13A-13.pdf
Delivery Services :
SMBJ13A-13
Comments
    SMBJ13A-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    27.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)