SMBJ110AHE3/52
SMBJ110AHE3/52
Part Number :
SMBJ110AHE3/52
Description :
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ110AHE3/52.pdf
Delivery Services :
SMBJ110AHE3/52
Comments
    SMBJ110AHE3/52 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    110V
    Voltage-Breakdown(Min):
    122V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    177V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    3.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)