SMBJ10CA/54
SMBJ10CA/54
Part Number :
SMBJ10CA/54
Description :
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ10CA/54.pdf
Delivery Services :
SMBJ10CA/54
Comments
    SMBJ10CA/54 Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    17V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)