SMBJ10A-Q
SMBJ10A-Q
Part Number :
SMBJ10A-Q
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ10A-Q.pdf
Delivery Services :
SMBJ10A-Q
Comments
    SMBJ10A-Q Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    17V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)