SMBJ100CA-TP
SMBJ100CA-TP
Part Number :
SMBJ100CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ100CA-TP.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMBJ100CA-TP
Comments
    SMBJ100CA-TP Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    100V
    Voltage-Breakdown(Min):
    111V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    162V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    3.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)