SMBG8.5A/54
SMBG8.5A/54
Part Number :
SMBG8.5A/54
Description :
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO215AA
Datasheet :
SMBG8.5A/54.pdf
Delivery Services :
SMBG8.5A/54
Comments
    SMBG8.5A/54 Specifications
    Package/Case:
    DO-215AA, SMB Gull Wing
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    8.5V
    Voltage-Breakdown(Min):
    9.44V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    14.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    41.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)